NAWILŻACZE REZYSTANCYJNE SKE

Typoszereg nawilżaczy SKE produkuje czystą, bezwonną, sterylną parę, bez konieczności ponoszenia kosztów wymiany cylindrów, co jest konieczne w nawilżaczach elektrodowych stosowanych przez konkurencyjnych producentów. Cylinder produkujący parę SKE wykonany jest z trwałej stali nierdzewnej z samoczyszczącymi się elementami grzejnymi. Wszystkie elementy i części nawilżaczy są łatwo i szybko dostępne do obsługi i serwisu.

Wydajność:
• SKE05 – SKE80 od 5 do 80 kg/h (do powieszenia)
• SKE90 – SKE120 od 90 do 120 kg/h (do postawienia na podłodze)
Nawilżacze z możliwością sterowania on/off lub płynnej (proporcjonalnej) wydajności

Wyjątkowa niezawodność

Każdego roku Neptronic produkuje tysiące nawilżaczy w różnych wersjach, aby sprostać wymaganiom klientów na całym świecie. Zwracamy szczególną uwagę na dobór materiałów zastosowanych w produkcji nawilżaczy. Pozwala to na pracę urządzeń w trudnych warunkach. Nawilżacze SKE to nowoczesne technicznie rozwiązanie połączone z wyjątkową niezawodnością, estetyką oraz łatwością użytkowania. Niezawodność nawilżaczy SKE to jedna z podstawowych cech wyróżniających je wśród konkurencji.

Istnieje możliwość pracy nawilżaczy SKE przy zastosowaniu różnych rodzajów wody:
• wodociągowej, 
• uzdatnionej do 1 µS (microsiemens)
• super miękkiej poniżej 1 µS (microsiemens) 

Opatentowane rozwiązanie AFEC® polega na zastosowaniu czujnika poziomu wody, który cały czas kontroluje poziom wody w cylindrze (niezależnie od przewodności). Produkowana para może być dystrybuowana do kanału lub bezpośrednio do pomieszczenia poprzez specjalny element nawiewny. Nawilżacze SKE są dostarczane jako urządzenia w pełni zmontowane a przed wysyłką z fabryki są testowane i sprawdzane, aby zapewnić najwyższą jakość i niezawodną pracę.

Cechy:
• Trwały, wykonany ze stali nierdzewnej cylinder produkujący parę
• Sterowanie ON-OFF lub płynnej wydajności
• Elektroniczny sterownik z wyświetlaczem LCD z możliwością diagnozy błędów
• AFEC® - system zapewniający bezpieczną oraz efektywną pracę
• Możliwość zasilania wodą uzdatnioną i nieuzdatnioną
• Pompa spustu wody 
• System schładzania wody przed spustem (do temperatury poniżej 60C)
• Możliwość podpięcia do BMS budynku (protokół “BACnet”)
• Możliwość łączenia nawilżaczy w grupy celem uzyskania większej wydajności 

System zabezpieczający przed spienianiem

Unikalne rozwiązanie AFEC® opracowane przez inżynierów firmy Neptronic umożliwia bezpieczną kontrolę nad gotującą wodą i parą. System AFEC® składa się z czujnika poziomu wody, czujnika kontrolującego pienienie się wody, elektronicznego czujnika wysokiej temperatury, wyświetlacza LCD oraz elektronicznego sterownika. System AFEC® jest unikalny, ponieważ zabezpiecza czujnik poziomu wody przed błędnym odczytaniem poziomu, w chwili kiedy pojawia się piana na powierzchni gotującej się wody. Wyklucza to możliwość uszkodzenia elementów grzejnych (grzałek). W przeciwieństwie do innych nawilżaczy, spust wody może zostać uruchomiony tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, bez konieczności okresowego spustu gotującej się w zbiorniku wody i niepotrzebnych strat energii. System AFEC® jest zaprojektowany zarówno do pracy na wodzie zdemineralizowanej, po odwróconej osmozie jak i na wodzie wodociągowej. Nawilżacz SKE jest urządzeniem unikalnym, ponieważ jest wyposażony w elektroniczny czujnik temperatury zainstalowany wewnątrz cylindra blisko elementów grzejnych. Dlatego system AFEC® pozwala na dodatkową ochronę przed uszkodzeniem.

Łatwa obsługa i serwis

Nawilżacze SKE są automatycznie zasilane wodą, posiadają trwały, wykonany ze stali nierdzewnej cylinder, który jest łatwo i szybko demontowalny do prac serwisowych. Czyszczenie okresowe cylindra wykonywane jest w krótkim czasie. Możliwe jest zdalne sterowanie nawilżacza SKE poprzez BMS budynku (protokół BACnet) Umożliwia to zmianę parametrów (np. nastawy wilgotności), odczyt parametrów pracy oraz uzyskanie informacji o stanie pracy i awarii nawilżacza.

Nawilżacz w obudowie zewnętrznej

Prosta instalacja: Nawilżacz SKE w obudowie zewnętrznej jest przeznaczony do zamontowania zewnętrznego np. na dachu budynku lub na konstrukcji wsporczej. Podłączenia (zasilania wodnego, spustu wody, dystrybucji pary, zasilania elektrycznego i sterowania) mogą być wykonane od dołu lub boku urządzenia umożliwiając dowolną i elastyczną konfigurację montażową.

Łatwość dostępu: Wyświetlacz cyfrowy jest widoczny przez okno w drzwiach, przez co nie ma potrzeby ich otwierania w celu sprawdzenia stanu pracy nawilżacza. Zewnętrzna obudowa jest wyposażona w otwierane na zawiasach drzwi z uszczelnieniem, umożliwiające dostęp do komory, gdzie produkowana jest para i zlokalizowana jest skrzynka elektryczna.

Zaprojektowany na każdy klimat: Nawilżacz SKE w wersji zewnętrznej jest wykonany z grubej odpornej stali. Spód urządzenia wykonany jest ze stali nierdzewnej. Zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie są zabezpieczone ochronną warstwą ocynku i zostały pomalowane farbą antykorozyjną i odporną na uszkodzenia mechaniczne. Wbudowany system przeciwzamrożeniowy i wentylacyjny chroni i gwarantuje pracę nawilżaczy w każdym klimacie.

Dane techniczne nawilżaczy o wydajnośći pary 5 - 50 kg/h 

Dane techniczne nawilżaczy o wydajności pary 60 - 120 kg/h

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 5 - 50 kg/h

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 60 - 120 kg/h

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 5-50 kg/h

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 60 - 120 kg/h

Menu Nawilżanie

Menu główne

Menu główne

Menu główne

czyszczenie nawilżacza

© Almex System 1998 - 2015