Menu nawilżanie

NAWILŻACZE ZASILANE GAZEM SKGE3

Zaawansowana technologia SKGE3 wykorzystuje najnowsze dostępne na rynku technologie gazowe zapewniające stałe, pełne i efektywne spalanie. Atrakcyjny i innowacyjny wygląd i zwarta obudowa SKGE3 wymaga ok. 1/3 mniej przestrzeni użytkowej od konkurencyjnych urządzeń o równoważnych wydajnościach.

Wydajność:

Typoszereg nawilżaczy serii SKGE3 zasilanych gazem (ziemnym albo propanem) obejmuje urządzenia o wydajnościach od 50 kg/h do 400 kg/h. 
Zakres wydajności SKGE3 umożliwia produkcję pary: od 4.5 kg/h do maksymalnej wydajności nawilżacza, w zależności od sygnału sterującego : 0-10vdc, 2-10vcd lub 4-20mA. Z efektywnością spalania 83% HHV (91% LHV), SKGE3 jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń w branży. Istnieje możliwość pracy nawilżaczy SKGE3 przy zastosowaniu różnych rodzajów wody:
• wodociągową 
• zmiękczoną
• zdemineralizowaną

Nowoczesny wygląd i zaawansowane technologie

Wykonanie SKGE3 z wysokiej jakości materiałów w powiązaniu z zaawansowanymi technologicznie komponentami gazowymi, zapewnia bezawaryjną pracę. Szeroki zakres sterowania wydajnością powoduje, że nawilżacze SKGE3 mogą utrzymywać zadaną wilgotność z dużą dokładnością. Ze względu na swoją konstrukcję, SKGE3 wymaga 3 razy mniej miejsca niż urządzenia konkurencji. SKGE3 wykorzystuje innowacyjny proces odkamieniania (patent), co zapobiega osadzaniu się kamienia na wymienniku ciepła.

Podczas czynności serwisowych zbiornik może być wyjęty, oczyszczony i ponownie zainstalowany w ciągu 5 minut, bez potrzeby stosowania specjalnych narzędzi ani drogich części zamiennych.

Cechy nawilżaczy SKGE3:

• Wykorzystują własny opatentowany proces automatycznego usuwania kamienia z powierzchni wymiennika. 
• Wykorzystują opatentowany system kontroli poziomu wody, pozwala on na energetycznie efektywne zarządzanie gotującą się wodą oraz ilością pary. 
• Programowalny automatyczny cykl spustu wody i cykle serwisu. 
• Temperatura wody spustowej jest obniżana poprzez system schładzania i nie przekracza 60ºC
• Wszystkie elementy, które mają styczność z gazem ziemnym, spalinami lub parą wykonane są ze stali nierdzewnej 316. 
• Komora spalania i wymiennik ciepła również wykonane są ze stali nierdzewnej 316.

Zasada działania SKGE3

Po otrzymaniu sygnału startu, wentylator komory spalania wytwarza podciśnienie poprzez otwór zaworu zlokalizowanego na wlocie powietrza. Zawór gazowy się otwiera i mieszanina gaz/powietrze przepływa poprzez zapalnik i następuje zapłon. Ciepło spalania jest przekazywane do wody poprzez wymiennik ciepła, który zanurzony jest w cylindrze z wodą i następuje produkcja pary. Spaliny są odprowadzane poprzez system wentylacji na zewnątrz. Palnik może być regulowany w zależności od zapotrzebowania.

Wyjątkowa niezawodność

Niezawodność nawilżaczy SKGE3 jest jedną z cech wyróżniających je wśród urządzeń konkurencji. W urządzeniu zastosowane są wyłącznie materiały, które mają odpowiednią wytrzymałość w trudnych warunkach: konstrukcja ze stali nierdzewnej 316, teflonowa osłona czujnika poziomu wody, silikonowe węże (lub równoważne) i malowana proszkowo stalowa obudowa. Wybór elementów elektromechanicznych i elektronicznych opiera się na wieloletnim doświadczeniu i licznych testach. Przed wysyłką z fabryki, wszystkie jednostki SKGE3 poddawane są rygorystycznym testom, przy pełnej wydajności.

Niższe koszty eksploatacji

SKGE3 jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz znaczenie zmniejszyć koszty energii w porównaniu do nawilżaczy zasilanych elektrycznie. Oszczędność energii możesz obliczyć na stronie internetowej: www.neptronic.com/humcalculator.

Łatwość komunikacji

Zdalne sterowanie nawilżaczem SKGE3 jest możliwe poprzez protokół BACnet i umożliwia zmianę parametrów nastawy, odczyt parametrów pracy oraz uzyskanie informacji o stanie pracy i awarii nawilżacza.

SKGE3 w obudowie zewnętrznej

 

Modele SKGE3 do montażu zewnętrznego posiadają obudowy zewnętrzne, pozwalające na montaż urządzeń na dachu lub na ziemi. Obudowa zewnętrzna zapewnia całkowitą ochronę wewnętrznych elementów nawilżacza, w każdym klimacie.
• Łatwy dostęp w kilka minut: Obudowa zewnętrzna wyposażona jest w drzwi z uszczelką, aby zapewnić szczelność wszystkich elementów zewnętrznych i aby zapewnić łatwy dostęp do czynności serwisowych z przodu, z tyłu i od góry urządzenia.
• Innowacyjna i odporna konstrukcja: Innowacyjna konstrukcja obudowy zewnętrznej zapewnia najmniejszą wymaganą przestrzeń użytkową w stosunku do produktów konkurencji. Wykonanie z wytrzymałej stali, pokrytej ochronną warstwą cynku i wykończenie farbą proszkowo-poliuretanową pozwala na najlepsze zabezpieczenie przed korozją i ochronę przed zarysowaniami. Spód ze stali nierdzewnej zapewnia jeszcze większą ochronę przez korozją.
• Praca w każdym klimacie: obudowa zewnętrzna, izolowana, posiada system automatycznego grzania i wentylacji, w celu utrzymywania wymaganych warunków pracy w każdych warunkach.

Dane techniczne nawilżaczy zasilanych gazem o wydajności pary 4 - 170 kg/g

Dane techniczne nawilżaczy zasilanych gazem o wydajności pary 20 - 400 kg/g

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 4 - 170 kg/h

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 20 - 400 kg/h

Menu główne

Menu główne

Menu główne

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 20 - 400 kg/h

Dane techniczne urządzeń o wydajności pary 4 - 170 kg/h

© Almex System 1998 - 2015