STEAM TO STEAM – PARA Z PARY

Nawilżacze serii SKS steam-to-steam (para z pary) są innowacyjnie zaprojektowane i zapewniają bezawaryjną prace. Czystą chemicznie parę produkujemy używając dostępną u Użytkownika parę (nie musi być ona czysta) jako źródło ciepła. Szeroki, pełny zakres regulacji, wysoka wydajność oraz łatwy serwis sprawiają, że nawilżacze SKS są najbardziej niezawodnymi oraz najlepszymi nawilżaczami na rynku. Nawilżacze SKS posiadają system odkamieniania ułatwiający usuwanie wytracającego się z wody kamienia. Urządzenia te wyposażone są również w opatentowany system kontroli poziomu wody AFEC.

Główne cechy:

• wydatek czystej pary od 45 do 568 kg/h, • maksymalne ciśnienie boilera parowego 103 kPa dla standardowej jednostki (do 689 kPa do specjalnych zastosowań), • dostępne wymienniki ciepła miedziane lub ze stali nierdzewnej, • możliwość podłączenia wody „wodociagowej”, „uzdatnionej” lub „zdemineralizowanej” • kompleksowy system odkamieniania • system AFEC , mierzący poziom wody, • system schładzania odprowadzanych skroplin poniżej temperatury 60oC, • łatwy serwis: demontaż, czyszczenie i ponowny montaż urządzenia w ciągu kilku minut,• komunikacja z BMS przez protokół komunikacji BACnet.

Zasada działania

Gorąca para z kotła jest dostarczana do wężownicy w urządzeniu poprzez otwarcie zaworu dolotowego sterowanego proporcjonalnie. Wężownica parowa jest zanurzona w wodzie i podgrzewa ją do stanu wrzenia wytwarzając parę.

System samo-czyszczący

System odkamieniania– dostarczona do pochylonego zbiornika woda wymusza przejście wytrąconych osadów mineralnych do specjalnej tacki .

Prosty w obsłudze serwisowej

SKS posiadają specjalną tackę na wytrącający się kamień, znajdujący się w dolnej części zbiornika. Tacka ta jest dostępna od góry urządzenia i pozwala na łatwe usunięcie kamienia.

System AFEC

Technologia AFEC opracowana przez inżynierów Neptronica oferuje unikalne, bezpieczne i energooszczędne sterowanie wrzącą wodą i parą wodną. System AFEC składa się z czujnika poziomu wody, czujnika piany, elektronicznego czujnika wysokiej temperatury, wyświetlacza LCD i sterownika mikroprocesorowego. System AFEC jest unikalny, ponieważ czujnik poziomu wody nie może być uruchomiony poprzez zafałszowanie w tworzonej się pianie na powierzchni wrzątku. Czujnik wyczuwając pianę (co jest unikalne dla tego systemu) automatycznie inicjuje cykl spustu tworzącej się piany. W przeciwieństwie do innych nawilżaczy spust może być wszczęty tylko w razie potrzeby, bez konieczności ciągłego odprowadzania drogiego wrzątku. AFEC jest przeznaczony do pracy zarówno z wodą zmiękczoną, zdemineralizowaną (po odwróconej osmozie) jak i z wodą wodociągową.

Wyświetlacz LCD do nawilżacz SKS

Urządzenie jest wyposażone w specjalny sterownik informujący użytkownika o:• informacja o zasilaniu elektrycznym i produkcji pary• informacja o spuście wody• informacja o stanach awarii• informacja o otwarciu zaworu parowego i pracy wentylatora

Wyjątkowa niezawodność

SKS został zaprojektowany i wykonany zgodnie z filozofią firmy Neptronic, kładącą nacisk na wysoką jakość, bezpieczeństwo, łatwą obsługę i oszczędność energii. Całkowicie zamknięta obudowa eliminuje możliwość przypadkowego kontaktu z gorącymi elementami i pozwala na oszczędzanie energii ze względu na zastosowanie izolowanych paneli. Regulowane nóżki (opcjonalnie) pomogą zapewnić odpowiednią wysokość urządzenia w przypadku jego instalacji bezpośrednio na podłodze. System dystrybucji pary w kanale wentylacyjnym może odbywać się poprzez zastosowanie lanc parowych lub systemu Multisteam.

Menu nawilżanie

Dane techniczne nawilżaczy SKS 100 - 500 SLP

Dane techniczne nawilżaczy SKS 690 - 1250 SLP oraz SKS 333 - 667 CHP

Dane techniczne nawilżaczy

SKS 100 - 500 SLP

Menu główne

Menu główne

Menu główne

Dane techniczne nawilżaczy

SKS 100 - 500 SLP

Dane techniczne nawilżaczy

SKS 690 - 1250 SLP

SKS 333 - 667 CHP

Dane techniczne nawilżaczy

SKS 690 - 1250 SLP

SKS 333 - 667 CHP

© Almex System 1998 - 2015